Nowa odsłona Magistra!

Długo oczekiwane zmiany wreszcie nastąpiły. Stało się to, o czym szeptano w najdalszych zakątkach globu. Wraz z nadejściem wiosny Magister przywdział nowe szaty. Teraz staje przed Wami i prosi o uwagę :)

Oto lista najważniejszych rzeczy, które zmieniły swoje oblicze. Jak zapewne zauważyliście - nowy jest adres. Tak na prawdę domena magisterszukapracy.pl działa od połowy listopada, ale to dziś następuje jej oficjalne otwarcie. Przecinam wstęgę. Słyszę oklaski. Błyskają flesze. Świat wokół wiruje :)

Nowe jest także logo. Niebiesko-białe i minimalistycznie, ale mam wrażenie, że bardzo dobrze oddaje ideę, którą jeszcze bardziej chciałbym zasygnalizować. Blog ten nie jest tylko i wyłącznie zapisem moich zmagań z rynkiem pracy, tworem stricte indywidualnym. Przede wszystkim ma to być oaza dla polskich studentów i absolwentów, szukających zatrudnienia, sensu życia i motywacji do działania.

Z tego powodu zmienił się również i podtytuł bloga. Internetowe Wsparcie dla Studentów i Absolwentów jest tutaj. Od dzisiaj to jasne i klarowne jak słońce. Działa wyszukiwarka. Podstrony O Mnie i O Blogu przekształcone zostały w piękną, wzruszającą do łez historię, którą przeczytać można, gdy kliknie się zakładkę O Magistrze :)

Do dyspozycji Czytelników oddane zostają cztery kategorie.

Życie po studiach
Wpisy z tej kategorii związane są głównie z opisami mojej kariery zawodowej, tego co robiłem i robię po odebraniu dyplomu z dziekanatu.

W oparach absurdu
To o funkcjonowaniu urzędu pracy, nieuczciwych praktykach pracodawców oraz wszelkich bareizmach, które spotykam na swej drodze.

Komentarze i porady
Tu nie ma wielkiej filozofii. Kategoria obejmuje wszelkie myśli ujęte w formę artykułu, które mają za zadanie zmotywować do działania lub przedstawić opinię na bulwersujący mnie temat.

Historie prawdziwe
To jest nowość. Świeża bułeczka i prawdziwa petarda w jednym. Wpisy w tej kategorii będą mieć formę wywiadu z osobami, które według mnie mają coś ciekawego do przekazania odnośnie systemu zarobkowania w naszym kraju.

Tematy dotyczyć będą zarówno pozytywnych aspektów, jak realizacji ciekawego pomysłu na biznes czy innego rodzaju działalności, jak i tych negatywnych, związanych z prekaryzacją pracy i wyzyskiem.

W tym miejscu podziekować pragnę Ewelinie i Miłoszowi, którzy na zamówienie stworzyli dla mnie szablon na platformie blogowej Ghost oraz pomagali mi z przenosinami całego majdanu na nowy serwer. Brawa za wytrwałość i bardzo dobrą pracę!

Informuję, że od tej pory wpisy na blogu ukazywać się będą co najmniej raz w tygodniu, z reguły w każdy czwartek. Tym razem mówię to już absolutnie na serio :)

comments powered by Disqus